Miks on KUUKUUBIK käsitööküünlad just rapsivahast?

KUUKUUBIK käsitööküünalde tootmisega alustades ning turul pakutava tootevalikuga tutvudes sai selgeks, et on aeg teha midagi teisiti.

Kodumaisel turul on lai valik erinevate suuruste, värvide ja koostisosadega küünlaid. Paraku sisaldavad paljud neist sünteetilisi lõhna- ja värvaineid või jääb küünla koostis ebapiisava informatsiooni tõttu hoopiski müsteeriumiks.

Küünlariiulite vahel jääb ka silma, et kõige populaarsem vaha küünalde koostises kipub olema sojavaha. Sojavaha on laialdaselt kasutatav, looduslik ning soodne valik küünalde valmistamiseks. Teisest küljest on soja populaarsus ning sojaubade suur nõudlus maailmas viinud kasvuhoonegaaside suurenemiseni, metsade ja liigirikkuse hävitamiseni ning veekvaliteedi halvenemiseni, mis paneb kahtlema sojavaha jätkusuutlikkuses.

Kes ei oleks suvel mööda maanteed sõites mõnest rapsipõllust mööda tuhisenud? Lisaks ilusale kollasele värvile on rapsil ka palju eeliseid teiste taimevahade ees!

Valge Kuukuubik
  • Rapsivaha on puhas ja jätkusuutlik tooraine, mille kasvatamisel ei kasutata geneetiliselt muundatud organisme (GMO) ja pestitsiide
  • Kas teadsid? Põllumehed külvavad põldudele rapsi vahekultuurina, et see annaks maale jõudu ning tõstaks mulla viljakust
  • Küünalde põletamisel ei teki kahjulikke toksiine
  • Väiksem CO2 jalajälg. Rapsi kasvatatakse peamiselt Euroopas ja Ühendkuningriikides, tänu millele on transpordivahemaad ning ka vaha ökoloogiline jalajälg väiksem. Võrdluseks – peamised sojavahatootjamaad on Argentiina, Brasiilia ja USA, kes kolme peale tootavad ligi 80% terve maailma sojavahatoodangust. See tähendab, et sojavaha kodumaise tootjani jõuaks, peab see enne pika maa maha reisima.
  • Pikk ja tahmavaba põlemisaeg
  • Suurepärane lõhnasidumisvõime
  • Vegansõbralik!

Eelkõige on oluline olla oma valikutes teadlik tarbija. Meie KUUKUUBIKus oleme veendunud, et rapsivaha on jätkusuutlik valik.

Share your thoughts